Zdobywać niemożliwe szczyty, czyli komunikacja po japońsku

Nauka języka angielskiego lub niemieckiego na stałe weszła do polskich szkół. Społeczeństwo wzrasta z językiem angielskim, który pojawia się już w przedszkolu. W szkole podstawowej jest to jeszcze bardziej intensywna edukacja. Dodatkowo dochodzi nauka drugiego języka obcego. W szkole średniej jest to kontynuowane. Ponadto kuszą nas także języki francuski, włoski lub hiszpański. Często uczymy się ich dla swojej własnej samorealizacji i satysfakcji lub z konieczności. Taka po prostu zaistniała potrzeba w naszym życiu. A co powiemy o nauce języka japońskiego? Niszowe zainteresowanie ale szalenie ciekawe. A gdzie nauczymy się lepiej japońskiego, jak nie w Japonii?

Zdobywając doświadczenie w kraju kwitnącej wiśni

Komunikowanie się w języku japońskim do łatwych nie należy. Zdaje się, że jest to porywanie się z motyką na słońce, ale nie jest to niemożliwe. Dla fascynatów japońskiego, ciekawym rozwiązaniem okażą się kursy w samej Japonii. Tam w szkole językowej następuje bezpośredni kontakt z językiem japońskim. Ponadto poznaje się także Japonię. To niezwykła gratka dla podróżników. Kraj jest piękny, ma wspaniałą architekturę, kulturę, historię. Dodatkowo może nas zachwycić niebywałą roślinnością i zwyczajami, które tam panują.

Idziemy po swoje, czyli na szlaku po marzenia

Okazuje się, że nie ma granic, które zakazują nam mierzyć wysoko po marzenia. Japonia jest odległym krajem ale nic nie stoi na przeszkodzie, by się z nią zbliżyć. To niezwykła interakcja, która obfituje w nabywanie nowych doświadczeń, przygód, wspomnień. Japończycy mogą nas zafascynować swoim przywiązaniem do honoru, okazywania szacunku innym ludziom oraz harmonią w stosunkach interpersonalnych. Możemy się czegoś od Japończyków nauczyć. Ciekawa jest też nauka samego języka. Musimy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby były jak najlepsze efekty. Poznanie całej kultury japońskiej także zachwyca. Taka podróż może okazać się podróżą życia.